Úvod O mně Články
To jsem, prosím, já...

O fotografii jsem se začal zajímat v březnu roku 2004, kdy jsem si koupil svůj první digitální kompakt, kterým byl Canon PowerShot A70. V tu chvíli jsem ještě netušil, že se fotografování stane mojí největší zálibou. Pro začátek to byl myslím ideální foťák. Postupem času jsem však zjistil, že některé věci jsou na těchto strojcích prakticky téměř neproveditelné. Typickým příkladem může být manuální ostření na displej fotoaparátu, nebo hrátky s hloubkou ostrosti.

Stál jsem proto před dalším rozhodnutím - co dál? Svoji pozornost jsem nejprve zaměřil na elektronické zrcadlovky. Po dalších úvahách jsem však nakonec zvolil pravou zrcadlovku Nikon D70.

Ve své fotografické tvorbě se zaměřuji zejména na přírodu, krajinu a zátiší. Pokud mě však zaujme cokoliv jiného, nebráním se ani dalším žánrům. Poslední dobou se mi čím dál víc líbí černobílá fotografie. Došlo to dokonce tak daleko, že jsem si pořídil vybavení temné komory pro černobílý proces. Experimentuji zatím poměrně krátce, ale vypadá to, že moje digitální technika půjde na nějaký čas do ústraní. I když je čb proces ve srovnání s digitálním zpracováním obrazu mnohem pracnější, má své neopakovatelné kouzlo! Neodrazuje mě ani skutečnost, že mojí temnou komorou se stala koupelna - zvětšovák umísťuji na pračku, misky s lázněmi na provizorní desku na vaně a bezpečné světlo visí společně se schnoucími fotografiemi na prádelní šňůře.

Všechno to dělám pouze pro zábavu a pro radost. Sám jsem zvědavý, co dalšího mě v tomto oboru zaujme... Přeji příjemnou zábavu při brouzdání v mé galerii a doufám, že se sem budete rádi vracet :-)

26.7.2005, Radek Bidlo